odzież damska

Bielizna o której mało słychać

Wydaje się, że na temat mody wiemy wszystko. Według mnie nie jest to jednak prawda. Ostatnio odkryłam coś takiego jak „peniuary”. Zapewne na pierwszy słucha nie wiadomo co to jednak każdy widział co to za bielizna.  Dla mniej zorientowanych można powiedzieć, że jest to szlafrok w bardzo delikatnej odsłonie.

Bielizna – zmysłowe peniuary damskie

Aktualnie peniuary mogą być idealną alternatywą dla szlafroków. Prawdopodobnie nie wiesz, ale już XVIII pełniły rolę koszul nocnych. Na dzień dzisiejszy oraz dzisiejsze realia peniuary stały się bardziej dopasowane do współczesnych dam. Nowoczesne fasony pasują dziś już każdej kobiecie. Użytkowniczka podkreśli swój seksapil, oraz połączy zmysłowy charakter z praktycznym podejściem.

Historia bielizny – skąd się wzięły peniuary

Bielizna nazwana peniuarą została następstwem podwłośnikow – czyli bielizny damsko męskiej z XVII w. Początkową rolą były ochroną, później zmieniły swoje zastosowanie. Za ojczyznę tejże bielizny uważa się Francję. Zgodnie z modą tam panującą sięgały do kostek, przez co bardzo dokładnie zakrywały całe ciało. Nie było to jednak wielkim minusem, gdyż wywierało się wrażenie, iż są bardzo przewiewne, a zarazem lekkie.

Współczesna bielizna – peniuary

Aktualnie bielizna tego typu zachwyca nie tylko uwodzicielskim charakterem, ale wygodą. Satynowe szlafroczki sięgające do połowy uda oraz głębokie dekolty pozwolą na idealne prezentowanie się na każdej sylwetce. Jednakże najlepiej nosi się je na gołe ciało. Wiele modeli zakończonych jest koronką, także jeżeli jesteś zwolenniczką szlafroków na pewno będziesz usatysfakcjonowana.